ZAPROSZENIE ABP. TADEUSZA WOJDY NA ODPUST ŚW. WOJCIECHA

sobota, 06-05-2023


ZAPROSZENIE ABP. TADEUSZA WOJDY NA ODPUST ŚW. WOJCIECHA

Drodzy Diecezjanie!

Darem Opatrzności jest, że wyjątkowy w historii polskiego narodu Święty – Wojciech biskup i męczennik, opiekuje się w szczególny sposób także naszą Archidiecezją. Dziękczynieniem za misję ewangelizacyjną tego praskiego misjonarza, są odbywające się rokrocznie uroczystości odpustowe na gdańskim Wzgórzu Św. Wojciecha. Tak ma być i w tym roku. Dlatego bardzo serdecznie zapraszam Księży, Osoby życia konsekrowanego, Seminarzystów i wiernych ze wszystkich parafii Archidiecezji na uroczystą Mszę świętą, której będę przewodniczył w samo południe 14 maja br. Jak zwykle poprzedzi ją pielgrzymka, która wyruszy z Bazyliki Mariackiej o godz. 9.00.

Tegoroczna uroczystość będzie ponadto miała wyjątkowy rys młodzieżowy – uczestnicy Światowych Dni Młodzieży w Lizbonie zostaną pobłogosławieni i posłani na spotkanie z Papieżem Franciszkiem. Po Eucharystii młodzi przedstawią program ewangelizacyjny.

Niech nikogo nie zabraknie!

/-/ + Tadeusz Wojda
Arcybiskup Metropolita Gdański

Szczegółówy program odpustu można znaleźć TUTAJ.

Gość Niedzielny
Deon
Modlitwa w drodze

Korzystanie z niniejszej witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Zmiany warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do plików cookies można dokonać w każdym czasie. Polityka Prywatności    Informacje o cookies

ROZUMIEM