Grupy i wspólnoty /

Zespół ELEUSA

Opiekun: ks. proboszcz
Spotkania: kontakt - Sławek tel. 500 253 106

“Panie, przekazałeś mi pięć talentów, oto drugie pięć talentów zyskałem”. Rzekł mu pan: “Dobrze, sługo dobry i wierny!
Byłeś wierny w niewielu rzeczach, nad wieloma cię postawię: wejdź do radości twego pana"
                                                                                                                                                   Mt 25, 20-21

Zespół zaistniał na początku 2014 roku, a nazwą „ELEUSA” cieszymy się od marca 2015 roku. Tym samym powierzyliśmy nasze rodziny, siebie i swoją posługę Matce Boskiej czułej. Celem zespołu jest posługa na parafialnych Mszach Świętych – chcemy pomagać parafianom w głębokim przeżywaniu Największego z Cudów – jakim jest Eucharystia. Posługujemy także na innych nabożeństwach, czy wydarzeniach organizowanych przez Parafię. Chcemy swoją obecnością zachęcać wszystkich parafian do aktywnego uczestnictwa w życiu wspólnoty parafialnej.

Stale poszukujemy nowych osób – wokali, instrumentalistów, więc jeśli czujesz,
że taka posługa jest też dla Ciebie – zapraszamy w każdą niedzielę po Mszy Świętej o godzinie 19:00.

Ze swojej strony zapewniamy, że posługa w zespole to nie tylko obowiązek i poświęcenie, ale też duże bogactwo duchowe, wspaniała przygoda, a także gwarancja przyjaciół na lata.

Eleusa – od greckiego “eleeo” – okazywać czułość, miłosierdzie, dobroć, współczucie;
w języku staro-cerkiewno-słowiańskim “Umilenije” – rozrzewnienie.
Typ ikony przedstawiającej Maryję przytulającą do swojego policzka Dziecię Jezus obejmujące Ją swoją rączką za szyję.

Deon
Modlitwa w drodze